est : eng : rus
Tutvustus
print

MTÜ Eesti Rehviliit on suuremate Eestis tegutsevate rehvide maaletoojate, edasimüüjate ja protekteerijate poolt loodud tootjavastutusorganisatsioon, kelle põhitegevuseks on vanarehvide kogumise ja taaskasutamise korraldamine.

Igal aastal võab MTÜ Eesti Rehviliit vastu ca 7000-8000 tonni vanu rehve ning suunab need oma koostööpartnerite juurde taaskasutusse. Näiteks toodab ettevõte Rubber.ee mahakantud rehvidest toodetud kummipurust pehmendavaid põrandamatte mänguväljakutele, tööstustesse, ajutiste liiklusmärkide aluseid ning murukärgesid.

MTÜ Eesti Rehviliit korraldab iga kahe aasta tagant hanke uue taaskasutuspartneri leidmiseks. 2015-2016 on taaskasutuspartnerid Nelitäht OÜ, UAB Metaloidas, DP Baltic ja Prismaarendus OÜ.

Lisaks tegeleb MTÜ Eesti Rehviliit ka rehvide turvalisusega seotud küsimuste ja teemade tutvustamisega.

Aastast 2006 on Eesti Rehviliit ka ETRMA (European Tyre & Manufacturers` Association) liige. ETRMA on suurim vanarehvide utiliseerimise alal tegutsev organisatsioon, kes on koondanud enda alla Euroopa Liidu liikmesriikides tegutsevad taakasutusorganisatsioonid ning vanade rehvide ümbertöötlejad.

MTÜ Eesti Rehviliidu liikmeks saab astuda Eestis tegutsev Rehvide maale toomise, protekteerimise või müügiga tegelev ettevõte. Liituda soovija peab esitama juhatusele avalduse, kuhu on allkirja andnud ka kaks soovitajat MTÜ Eesti Rehviliidu liikmete seast. Liikmeks astumise tasu on 319,57 eurot ning aastamaks 383,49 eurot liikme kohta.

les