est : eng : rus
Pressiteated
print
Rehviliit ja politsei kontrollivad detsembri alguses rehve 2008-12-03
MTÜ Eesti Rehviliit ja politsei kontrollivad sõidukirehvide seisukorda 4. detsembril Tallinnas ja 8. detsembril Tartus. Detsembri esimesest päevast ei tohi ka enam suverehvidega sõita, teatas Rehviliit.

„Juba mitmendat korda toimuva rehvireidi eesmärgiks on tuletada sõidukijuhtidele meelde, kui suur osa on liiklusohutuses korralikel rehvidel. Varasem kogemus näitab, et väheste eranditega on detsembri alguseks siiski sõidukitel talverehvid all ning need vähemalt rahuldavas seisus,“ ütles Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme.

Kuurme sõnul tuvastati eelmise aasta detsembris Tallinnas ja Tartus toimunud rehvireidil, et 448 kontrollitud sõidukist olid nõuetele mittevastavad rehvid üheteistkümnel. Seejuures 122 sõidukil ehk natuke enam kui veerandil olid lamellrehvid, mis näitab naastrehvide eelistamist.

„Võrreldes teiste samalaadsete kontrollimistega võib öelda, et talverehvid on paremas seisukorras ning puudusi esineb vähem kui suverehvidel. Näiteks tänavu septembris toimunud reidi tulemus oli üle ootuste kehv, sest 37 protsendil sõidukitest olid all kulumise piirini sõidetud rehvid, millel on vesiliu tekkimise oht väga suur,“ lisas Kuurme.

Eestis o­n vähim lubatud rehvimustri jääksügavus talverehvidel kolm millimeetrit, kuid turvalisuse huvides võiks talverehvi mustrisügavus olla vähemalt neli millimeetrit.

Kasutatud rehvide kogumist ja taaskasutamist korraldaval MTÜl Eesti Rehviliit on 47 kogumispunkti igas maakonnas, vastavalt seaduses kehtestatud nõuetele. Rehviliidu tootjavastutussüsteemiga ühinenud rehvitöökojad võtavad uute rehvide ostmisel vanad rehvid tasuta tagasi. Lisaks saavad eraisikud vanu rehve tasuta ära anda Rehviliidu kogumispunktides üle Eesti, mille asukohad leiab veebiaadressilt www.rehviliit.ee.


les